none
godina
none none none none none
none none none
SAMOSTALNI EKSPERIMENTALNI RADOVI
UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA 2016/2017
none
none
KALENDAR1. KRUG2. KRUG3. KRUGKRITERIJIARHIVA

U prvom krugu natjecanja (prijava teme) Državno povjerenstvo je za natjecanje prihvatilo 37 tema (vidi 1. krug natjecanja).

U propisanom roku, do 13. veljače 2017. godine, povjerenstvu je na ocjenu pristiglo 23 rada. Natjecatelji koji nisu poslali svoje radove na ocjenu označeni su plavom bojom u dolje priloženoj tablici.

Pristigle radove povjerenstvo je ocjenjivalo na temelju kriterija i na temelju:

  • kvalitete eksperimentalne realizacije predložene teme
  • postignutih eksperimentalnih rezultata
  • kvalitete napisanog rada

Od natjecatelja čiji su radovi pozitivno ocijenjeni u ovom krugu očekujemo da naprave poboljšanja slijedeći primjedbe povjerenstva (putem emaila). Odluka o konačnom odabiru radova koje ćemo uvrstiti u program Državnog natjecanja ovisit će o kvaliteti učinjenih poboljšanja.

Molimo sve natjecatelje koji su se kvalificirali u ovom, drugom krugu (prihvaćene prve verzije radova) da najkasnije do 27. ožujka 2017.   najkasnije do 04. travnja 2017. pošalju tri primjerka završne verzije rada, u kojoj će biti uvažene možebitne primjedbe i preporuke povjerenstva (u slučaju nejasnoća molim poslati email na natjecanja@hfd.hr).

U završnoj verziji rada svakako navedite koji razred učenici pohađaju.

Molimo vas da završnu verziju rada pošaljete na oba dolje navedena načina:

Radovi poslani samo e-mailom, kao i radovi na kojima poštanski žig pokazuje da su poslani nakon 27. ožujka 2017. 04. travnja 2017. neće biti prihvaćeni.

rad je prihvaćen rad nije prihvaćen rad nije pristigao

UčenikNaslov radaŠkolaMentor
1.Marijan Horvat
Domagoj Steinhauzer
Decibeli i decifoni Tehnička škola Daruvar Daruvar Goran Repinc
2.Luka Blagus
Lucija Črep
Brzina gibanja neodimijskog magneta u zavojnici i cijevi Srednja škola Čakovec Čakovec Marin Trstenjak Petran
3.Edvard Bedoić Šalica cappuccina V. gimnazija Zagreb Želimir Miklić
4.Karlo Horčička
Lovro Meštrić
Vakuumski top Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Damir Kliček
5.David Rabuzin
Kevin Furjan
Torzijski žiroskop Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Damir Kliček
6.Tomislav Babić Aktivno smanjenje buke XV. gimnazija Zagreb Marko Movre
7.Maja Habuš
Lucija Josipa Šimić
Termopunjač Gimnazija Lucijana Vranjanina Zagreb Stjepan Sabolek
8.Jan Barić
Lucija Lucija
Rezonante čaše Gimanzija Fran Galović Koprivnica Marko Vargović
9.Magdalena Živković Fizika pređa XV. gimnazija Zagreb Vasilije Perović
10.Marin Švogor Ritam igračka Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Damir Kliček
11.Domagoj Smolić
Josip Nino Pleh
Ispitivanje fizikalnih svojstava elektromagnetskog topa Tehnička škola Čakovec Čakovec Damir Štampar
12.Martin Bakač
Mihael Pristav
Slobodni pad Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec Čakovec Melita Sambolek
13.Rafael Goričanec
David Miser
Amperova sila Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec Čakovec Melita Sambolek
14.Toni Lovrć
Antonio Vukičević
Magnetski moment elektrona u željezu Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik Jakov Labor
15.Petar Tomiša
Mislav Antunović
Sigurno slijetanje jajeta Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Damir Kliček
16.Angeline Kišić Magnetski brežuljci Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Damir Kliček
17.Matija Gašparlin Energija, frekvencija i titranje V. gimnazija Zagreb Luka Cavaliere Lokas
18.Filip Resanović
Ivan Tvrdojević
Lenardov učinak Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Marina Gojković
19.Josip Knežević
Luka Mikić
Aerodinamička linija i primjeri iz arhitekture Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Marina Gojković
20.Antonio Paradžik
Krunoslav Tomičić
Instrument 'Vruća žica' Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Marina Gojković
21.Dominik Brdar
Leon Baždar
Magično oko XV. gimnazija Zagreb Damir Lovreković
22.Borna Šimić
Filip Barbarić
Difuzna refleksija Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Marina Gojković
23.Luka Balić
Roko Mandarić
Akustični filtar Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Marina Gojković
24.Filip Blažević
Domagoj Dokuzović
Machovo njihalo Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Marina Gojković
25.Viktor Adrian Peko Slobodan pad nekuhanog jajeta Privatna škola Futura Zagreb Vasilije Perović
26.Lana Crnobrnja Perenčević Indukcijska kočnica III. gimnazija Zagreb Jadranka Sabolek
27.Nikola Lončar
Filip Herceg
Mjerenje magnetskog polja Zemlje pomoću ravnog vodiča Srednja škola Zlatar Zlatar Vladimir Bošnjak
28.Matija Mrvčić
Marko Polić
Leteća krila Prirodoslovna škola Vladimira Preloga Zagreb Suzana Galović
29.Petra Bulat
Blanka Ivanović
Model ionske zamke Prirodoslovna škola Vladimira Preloga Zagreb Suzana Galović
30.Bernard Kazazić
Miran Grgić
Slinky Prirodoslovna škola Vladimira Preloga Zagreb Suzana Galović
31.Emanuel Friščić
Marko Kos
Higrometar s pomoću vlasi kose Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Tomislav Horvat
32.Marijan Matić
Ivan Šarić
Coriolisov učinak u eksperimentalnoj provjeri Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Marina Gojković
33.Hrvoje Bolešić
Dominik Sabljak
Izrada pojačal V. gimnazija Zagreb Ivan Novosel
34.Ivona Šarić
Marija Katarina Tikvica
Termokamera V. gimnazija Zagreb Ivan Novosel
35.Luka Dumančić
Magdalena Gregorić
'V' formacija ptica V. gimnazija Zagreb Želimir Miklić
36.Jakov Budić
Luka Milačić
Vodeni barometar Gimnazija Lucijana Vranjanina Zagreb Damir Rister
37.Emanuel Nižetić Mjehurići zraka u vodi Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Damir Kliček
rad je prihvaćen rad nije prihvaćen rad nije pristigao

none
none