none
godina
none none none none none
none none none
SAMOSTALNI EKSPERIMENTALNI RADOVI
UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA 2016/2017
none
none
KALENDAR1. KRUG2. KRUG3. KRUGKRITERIJIARHIVA

U prvom krugu natjecanja (prijava teme) Državno povjerenstvo je za natjecanje prihvatilo 27 tema (vidi 1. krug natjecanja).

U propisanom roku, do 13. veljače 2017., povjerenstvu je na ocjenu pristiglo 23 rada. Natjecatelji koji nisu poslali svoje radove na ocjenu označeni su plavom bojom u dolje priloženoj tablici.

Pristigle radove povjerenstvo je ocjenjivalo na temelju kriterija i na temelju:

  • kvalitete eksperimentalne realizacije predložene teme
  • postignutih eksperimentalnih rezultata
  • kvalitete napisanog rada

Od natjecatelja čiji su radovi pozitivno ocijenjeni u ovom krugu očekujemo da naprave poboljšanja slijedeći primjedbe povjerenstva. Odluka o konačnom odabiru šest radova koje ćemo uvrstiti u program Državnog natjecanja ovisit će o kvaliteti učinjenih poboljšanja.

Molimo sve natjecatelje koji su se kvalificirali u ovom, drugom krugu (prihvaćene prve verzije radova) da najkasnije do 27. ožujka 2017.   najkasnije do 04. travnja 2017. pošalju tri primjerka završne verzije rada, u kojoj će biti uvažene možebitne primjedbe i preporuke povjerenstva.

U završnoj verziji rada svakako navedite koji razred učenici pohađaju.

Molimo vas da završnu verziju rada pošaljete na oba dolje navedena načina:

Radovi poslani samo e-mailom, kao i radovi na kojima poštanski žig pokazuje da su poslani nakon 27. ožujka 2017. 04. travnja 2017. neće biti prihvaćeni.

rad je prihvaćen rad nije prihvaćen rad nije pristigao

UčenikNaslov radaŠkolaMentor
1.Karlo Tušek Teslina zavojnica OŠ Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica Filip Horvat
2.Iva Džaja Tenis igra ili fizika? OŠ Antuna Branka Šimića Zagreb Danijela Šumić
3.Josipa Dževrnja-Viro
Matea Erceg
Kemija i fizika - prijatelji u kuhinji OŠ fra Pavla Vučkovića Sinj Katja Gusić
4.Iva Kvesić
Mia Marčetić
Magnet i temperatura OŠ Jure Kaštelana Zagreb Vlatka Jeras
5.Mihael Težački Fizika i sport - brzina lopte VII. OŠ Varaždin Donji Kućan Slavica Novotni
6.Leonardo Žugec
Karlo Štorga
Toplinski izolatori OŠ Novi Marof Novi Marof Slavica Novotni
7.Anamaria Jakumatović
Anamarija Radiković
Prvi solarni kolektor (solarna pećnica) OŠ Turnić Rijeka Damir Čović
8.Lana Zagorščak
Iva Kolarić
Upotreba voća i povrća u strujnom krugu OŠ Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica Filip Horvat
9.Borna Lešić
Teo Ivančević
Što najbolje gori? OŠ Davorina Trstenjaka Zagreb Matilda Šimunović
10.Bruna Barbaroša
Juraj Pavlović
Jureći Tomica OŠ Bartola Kašića Zagreb Eta Turk
11.Jan Belan Napredak tehnologije OŠ Bartola Kašića Zagreb Eta Turk
12.Josip Ćuk Brzina i tekućina OŠ Bartola Kašića Zagreb Eta Turk
13.Noa Marasović
Marin Iverović
Billy the kid OŠ Đure Deželića Ivanić-Grad Ivanić-grad Ivica Gregurec
14.Luka Kostelac Camera obscura OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
15.Andrej Kovačić Vodljivost različitih otopina OŠ Pavao Belas Brdovec Tomislav Cerinski
16.Arijan Lajnert
Lea Zoretić
Čudesan lom svjetlosti OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
17.Marko Sirovica Čudo u konkavnom zrcalu OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
18.Filip Mataušić
Tomislav Rubinić
Electronic OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
19.Josip Grgić
Fran Antolić
Od sladora grožđa do potvrde zasićenosti tekućine na deklaraciji proizvoda OŠ Đure Deželića Ivanić-grad Ivica Gregurec
20.Jan Pelić Mjerenje jakosti magnetskog polja Zemlje OŠ Bakar bakar Ziba Šogolj Tica
21.Noa Žalac Kelihar Magnetsko njihalo OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
22.Emanuel Dražetić
Luka Pop
Monokord OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića Grubišno Polje Davor Horvatin
23.Lovro Bubanović
Borna Špigelski
P&P - toplinski stroj OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
24.Noa Žalac Kelihar Pobješnjeli Max - priča o magnetu OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
25.Zita Šantel
Hana Tretinjak
Newton-ove vs. ne-Newton-ove tekućine OŠ Ljudevita Gaja Zaprešić Antonio Svedružić
26.Leon Koluder Tornado OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
27.Karlo Hačko Vjetroelektrana OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
28.Lara Prežgaj
Nika Ribarić
Vrlo zapetljana priča OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Irena Peruš
29.Reveka Bae
Karla Pustak
Jakost magneta OŠ Jure Kaštelana Zagreb Vlatka Jeras
30.Marija Lovrić
Lea Tavra
Površinska napetost OŠ Jure Kaštelana Zagreb Vlatka Jeras
31.Ivan Crnko-Kovač
Fran Došen
Sifon OŠ Jure Kaštelana Zagreb Vlatka Jeras
32.Ivana Filipović Grčić
Iva Boko
Sad me vidiš, sad me ne vidiš OŠ Ivana Lovrića Sinj Andrea Norac
33.Anja Grubešić
Matej Penava
Zaustaviti radiovalove OŠ Marina Držića Zagreb Matilda Šimunović
34.Fran Gamulin Prijenos, odbijanje i apsorpcija zvuka na različitim materijalima OŠ Marina Držića Zagreb Matilda Šimunović
35.Filip Landek
Mia Duilo
Određivanje nepoznatog udjela tvari u otopini OŠ Marina Držića Zagreb Matilda Šimunović
36.Borna Lazarušić
Orlando Dunatov
Mjerenje udaljenosti pomoću Arduina i ultrazvučnog osjetnika u svrhu određivanja konstante elastičnosti opruge OŠ Ravne njive Split Zlatko Norac
37.Stella Bucić
Iva Blažević
Lebdim, plutam, tonem... OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko Daniela Studen
rad je prihvaćen rad nije prihvaćen rad nije pristigao

none
none